Projekt třídy 7. A a 8. B - pozvánka na prezentaci pro děti a rodiče
10.6.2019 korunka.org AKTUALITY

Vážení rodiče,

tímto bychom Vás rádi pozvali na Kulturotéku, která se bude konat v pátek 14. 6. od 15:00 v ZŠ Korunovační. Připravili jsme si stínové divadlo, výstavu našich výtvorů a zeměpisná videa. Výstava bude v 8. B a v přiléhajících chodbách. Videa se budou promítat v naší kmenové třídě a na stínové divadlo se můžete těšit v učebně fyziky. Stínové divadlo odehrajeme během hodiny dvakrát (v 15:10 a v 15:40). Nebojte se, v průběhu Kulturotéky Vám bude k dispozici průvodce.

V dopoledních hodinách budeme program uvádět našim mladším spolužákům a odpoledne se budeme těšit na Vás.

Děkujeme, že dorazíte.

S pozdravem, 7. A, 8. B a učitelé: Barbora Horáková, Tereza Richtrová, Josef Vališ, Eliška Smíšková a umělci: Lucie Charouzová, Pavel Humhal, Jaroslav Raušer


DVŮR DOKOŘÁN- pozvánka na dvorkovou slavnost
10.6.2019 korunka.org AKTUALITY

POPTÁVKOVÉ ŘÍZENÍ: ARCHITEKTONICKÁ STUDIE - REKONSTRUKCE ŠKOLNÍHO DVORA
5.6.2019 korunka.org AKTUALITY


POPTÁVKOVÉ ŘÍZENÍ: ARCHITEKTONICKÁ STUDIE - REKONSTRUKCE ŠKOLNÍHO DVORA, ZŠ KORUNOVAČNÍ, PRAHA 7

Budeme rádi, pokud máte zkušenosti a zájem, abyste se přihlásili do poptávkového řízení na architektonickou studii - rekonstrukce dvora. Všechny podrobnosti a informace naleznete v přiložených dokumentech (Zadání studie, stav - situace dvora a fotodokumentace).

Za realizační tým Tomáš Komrska, ředitel školy

Poptávkové řízení: Architektonická studie dvora ZŠ P-7 KorunovačníPříloha: Dokumentace současného stavu
Poznávací zájezd do Toskánska se povedl !
2.6.2019 korunka.org AKTUALITY


Čtyřicet tři žáků ze 7. - 9. ročníku navštívilo minulý týden Toskánsko. Poznávací zájezd byl zaměřený na historii regionu, umění období renesance, ale i na poznávání zajímavých míst a městských center. Podle plánu jsme postupně viděli Florencii, Pisu, lázeňské městečko Montecatini, kde jsme bydleli ve velmi příjemném hotelu, přímořské městečko Viareggio, kde jsme se asi jako první odvážlivci před sezónou vykoupali v moři, ale i další zajímavá místa. Do Florencie jsme se vrátili poslední den do galerie Uffizi, vyšlápli jsme na krásnou vyhlídku nad město, vrátili se do turisty přeplněného historického centra. Město, jehož umělci, řemeslníci, myslitelé, ale i bohatí kupci a bankéři dali světu renesanci, si dodnes zachovalo své kouzlo. Při odjezdu jsme si snad všichni říkali, sem se musíme někdy vrátit…

Velké poděkování patří profesionálním řidičům, skvělé sympatické paní průvodkyni, která Toskánsko velmi dobře zná a trpělivě nám předávala po celou cestu zajímavé informace o umění, historii, ale i o současné Itálii (jídlo, zvyky, svátky, rodina, děti, cestování apod.). Děkujeme také p. Roztočilové z CK GEOPS, která pro nás poznávací zájezd na míru zařídila v rekordním čase.

Tomáš Komrska

FOTOGALERIE


Oznámení rozhodnuti přijetí - přípravná třída k 3.5.2019
3.5.2019 korunka.org AKTUALITY


Oznámení rozhodnutí o přijetí do přípravné třídy - k 3.5.2019
Zařazení dětí do třídy Montessorri - losování dne 25.4.2019
26.4.2019 korunka.org AKTUALITY


Do třídy Montessori byly zařazeny losováním dne 25.4.219 tyto děti s rovností bodů 7 dle kritérií zveřejněných na korunka.org:

Podle registračních čísel žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání: 258, 185, 227, 163, 217, 173, 271, 269, 223, 219, 166, 210, 183.

V rámci losování byli losováni také tři náhradníci s přednostním přijetím v případě uvolnění místa ve třídě Mnontessori a to v tomto pořadí: 245, 260, 201.

Pro úplnost úvádíme děti přijaté do třídy podle nastavených kritérií s počtem bodů 8: (trvalý pobyt dítěte ve spádové oblasti školy a sourozenec), jsou to děti se zaevidovanými žádostmi o přijetí k základnímu vzdělávání pod čísly: 171, 172, 184, 187, 206, 234, 235, 252, 267, 270.

Všem rodičům děkujeme za perfektní spolupráci a trpělivost. Schůzka pro rodiče dětí nepřijatých v losování do programu Montessori bude v pondělí od 17 hod. v jídelně školy.

Tomáš Komrska, ředitel školy


Oznámení rozhodnutí o přijetí k základnímu vdělávání
17.4.2019 korunka.org AKTUALITY


Oznámení rozhodnutí o přijetí k základnímu vdělávání č.j. 178/2019
Školní dvůr a možnosti jeho využití - inspirace, diskuse
21.3.2019 korunka.org AKTUALITY


Zveme vás tímto jménem Školské rady při ZŠ Korunovační a Spolku Korunka k účasti na akci - "Školní dvůr a možnosti jeho využití - inspirace, diskuse". Akce se bude konat tento víkend (23. – 24.3.2019), v rámci charitativního bazaru pořádaného na dvoře naší školy Spolkem Korunka. Bude probíhat nepřetržitě po dobu konání bazaru a jejím cílem je sesbírat inspirativní podněty na případnou úpravu školního dvora tak, aby co nejlépe sloužil zájmům dětí a učitelů naší školy. V rámci akce budou umístěny mapy dvora, do které bude možné podněty zapsat či zakreslit, dále zde budou vyvěšeny fotky inspirativních projektů k hodnocení, v sobotu pak na místě bude i někdo z organizátorů akce pro diskusi.

Kateřina Kozáková za Školskou radu a Zuzana Novotná za Spolek KorunkaRevitalizace dvora - plánek
JIŽ TENTO TÝDEN SE NA VÁS TĚŠÍME NA CHARITATIVNÍM BAZARU PRO KORUNKU.
19.3.2019 korunka.org AKTUALITY


JIŽ TENTO TÝDEN SE NA VÁS TĚŠÍME NA CHARITATIVNÍM BAZARU PRO KORUNKU. Nabízíme také bohatý doprovodný program i bohatou nabídku sponzorských darů, které můžete získat za slosovatelné dobrovolné vstupné nebo v tiché aukci. Děkujeme za vaši podporu. Spolek Korunka

Spolek Korunka

PLAKÁT S PROGRAMEM

SPONZOŘI CEN DO TOMBOLY

SEZNAM SPONZORŮ


Pozvánka na tradiční charitativní bazar
2.3.2019 korunka.org AKTUALITY


POZVÁNKA NA BAZAR A PODROBNÉ INFORMACE
Lyžařský kurz se povedl
1.3.2019 korunka.org AKTUALITY


V posledním únorovém týdnu vyjeli sedmáci na lyžařský výcvikový kurz do Náchodské boudy. Přidali se k nim mladší i starší spolužáci, pro které kurz nebyl povinný. Skupina našich lyžařů měla velké štěstí na krásné počasí, děti se obešly bez větších úrazů a tak se dá říci, že lyžák se opravdu povedl. Děkuji pedagogickému doprovodu Andree Prášilové, Lukáši Krunčíkovi, Blance Dvořákové a Beátě Kúdelové za skvělou akci pro děti.

Tomáš KomrskaFotogalerie


Projekt KROUŽEK PRO KAŽDÉ DÍTĚ pokračuj i v roce 2019
22.2.2019 korunka.org AKTUALITY


Potvrzení o účasti v zájmovém kroužku (potvrdí organizátor kroužku) a čestné prohlášení zákonného zástupcePodrobná pravidla projektu Kroužek pro každé dítěLeták projektu a kontaktyDalší informace: Potrvzení účasti v kroužcích organizovaných školou vystavujeme v kanceláři školy, formuláře k vyplnění máme pro Vás připravené od pondělí 25.2.2019. Leták projektu a kontakty

Z PLAVEK ROVNOU DO BRUSLÍ
9.2.2019 korunka.org AKTUALITY


V pololetí skončil čtvrťákům plavecký výcvik, příští rok budou opět v plavání pokračovat. Než nás přivítá jaro, budeme s dětmi chodit na bruslení. 4.A a 4.B čeká 6 hodinových lekcí se zkušenými lektory v Malé sportovní hale na Výstavišti, kterou máme jen sami pro sebe. První lekci máme za sebou, všichni jsme si hodinu na ledu moc užili a těšíme se na další.

Ivana Šmídová, třídní učitelka 4.B


Ani Korunka nezapomíná
8.2.2019 korunka.org AKTUALITY


Nedávno jsme si připomněli výročí, které pohnulo českou historií. 16. ledna 1969 se na protest tehdejšího dění v Československu na Václavském náměstí upálil student Jan Palach, který na následky popálenin bohužel za tři dny zemřel. Nedávno to tedy bylo 50 let od jeho činu. Třída 5. A s paní učitelkou Gošovou se Janu Palachovi věnovali v hodinách českého jazyka a vlastivědy. Rozhodli se, že za pomoci 8. A vytvoří plakát, který podá informace o této události. Na plakát jsme společně umístili i vzkazy, které bychom Janu Palachovi poslali. Můžete ho najít na druhém patře u třídy 5. A.Tak jsme neváhaly a zjistily jsme, co žáci vědí a co si myslí o tomto tématu. Jestli Vás to také zajímá, otevřete si přílohu tohoto článku.

Kačka a Nikča z 8. A

Otázky a odpovědi
Program MONTESSORI - informace pro rodiče
21.1.2019 korunka.org AKTUALITY


První třída s Montessori programem vznikla na naší základní škole na základě zájmu rodičů budoucích prvňáčků ve školním roce 2016/2017. V současné době (leden 2019) máme na naší škole 3 třídy s Montessori programem, v každém ročníku jednu. Ve školním roce 2019/2020 plánujeme otevřít další první třídu.

Vzdělávání dětí v těchto třídách se uskutečňuje v souladu se školním vzdělávacím programem (dále ŠVP) ZŠ Korunovační ŠVP 3in, dodatek č. 2 k 1. 9. 2016. Tento dodatek doplňuje ŠVP naší školy o metody, přístupy a principy vzdělávání podle M. Montessori, které jsou uplatňovány ve třídách s Montessori programem. Doporučujeme si ho prostudovat zde: Vzdělávaci program MontessoriInformace o používaných metodách, přístupech a principech a o praktickém fungování tříd s programem Montessori na naší škole i o kritériích, která budou zohledňována při přijímání Vašeho dítěte do této třídy, obdržíte na informační schůzce ve středu 6. 3. 2019 v 16 hodin. Náhradní termín informační schůzky je ve středu 27. 3. 2019 v 16 hodin.

Do tříd Montessori můžete nahlédnout v rámci celoškolních dnů otevřených dveří ve středu 6. 2. 2019 a ve středu 6. 3. 2019 v době od 8 do 11.40. V případě, že se Vám nehodí žádný z uvedených termínů, kontaktujte elektronicky koordinátorku projektu Mgr. Ivu Schmittovou (schmittova@korunka.org) a domluvte si individuální termín návštěvy.


Ohlédnutí za vánoční časem
22.12.2018 korunka.org AKTUALITY


Třída 1.B. a předškolní třída navštívila v adventním čase kostel Panny Marie Andělské na Hradčanech. Znovu jsme se společně zamysleli nad smyslem předvánočního času, i jak ho můžeme využít. Betlém s postavami v životní velikosti všechny potěšil a okouzlil, zvláště, když je betlémy možné vidět v kostelích až do 24. prosince..

TU

Spolek Korunka předal pomůcky na výuku jazyků za 10.000 Kč škole
21.12.2018 korunka.org AKTUALITY


Ve středu 7.11.2018 předaly zástupkyně Spolku Korunka škole pomůcky pro výuku jazyků, které Spolek zakoupil v rámci projektu Využití Montessori a jiných alternativní pomůcky a postupů ve výuce cizích jazyků. Pomůcky na angličtinu jsme předaly dětem ve 3.C za přítomnosti pana ředitele, se kterým si je děti hned vyzkoušely.

Na angličtinu byly pořízeny dvě sady materiálů pro 1. stupeň a jedna sada pro 2. stupeň, zakoupeny byly také pomůcky pro němčinu a francouzštinu, které jsou vyučovány na 2. stupni. Slovní zásobu, gramatické jevy i reálie si žáci mohou v hodinách procvičit při společenských didaktických hrách, přírodopisných aktivitách nebo například skládáním větného či slovního domina. Celková hodnota zakoupených pomůcek činí 10.000 Kč.

Děkujeme MČ Praha 7, za jejichž finanční podpory byl projekt i letos realizován.

Děkujeme také paní učitelkám anglického jazyka Tereze Blažkové a Tereze Richtrové, které se podílely na výběru kvalitních a rozmanitých pomůcek.

V listopadu 2018 Spolek opět podal žádost o finanční podporu na pokračování tohoto projektu v rámci Programových dotací MČ Praha 7 pro rok 2019.

Přejeme dětem i pedagožkám a pedagogům, ať jim tyto pomůcky zpříjemňují společnou cestu za poznáním.

Zuzana Novotná, Spolek Korunka

Fotogalerie - darované pomůcky


DOUČOVÁNÍ PO VYUČOVÁNÍ - informace o projektu
21.12.2018 korunka.org AKTUALITY


Projekt Doučování po vyučování - doučování pro děti s výukovým znevýhodněním, které organizuje a spolufinancuje Spolek Korunka, probíhá na naší škole po celý rok 2018. Doučující jsou zkušené pedagožky a pedagogové z naší školy. Doučování probíhá v malých skupinkách v rozsahu 1 hodina týdně pro každou skupinu, a to jak pro děti z prvního stupně, tak nově i pro žáky z 9. třídy.

Cílem doučování je nejen dovysvětlení probírané látky a upevnění látky starší, ale také snaha dovést děti k radosti ze studijního úspěchu i z poznávání, posílení jejich sebevědomí a zlepšení jejich přístupu ke studiu.

Celý projekt se odehrává v úzké spolupráci s rodiči. Na základě pozitivních ohlasů od doučujících pedagožek, pedagogů, rodičů i dětí samotných budeme v projektu pokračovat i v roce 2019. Naším cílem je doučování postupně rozšiřovat do dalších tříd, kde je o něj zájem.

Projekt Doučování po vyučování je realizován za finanční podpory městské části Praha 7.

Děkujeme všem doučovaným dětem za pilnou práci v rámci projektu, všem doučujícím pedagožkám a pedagogům za osobní přístup k dětem a všem rodičům za spolupráci v roce 2018.

Děkujeme MČ Praha 7 za finanční podporu projektu.

Lenka Kýhosová, Spolek Korunka

Přidali jsme se k projektu JEŽÍŠKOVA VNOUČÁTKA
20.12.2018 korunka.org AKTUALITY


Naši žáci se přidali do projektu Ježíškova vnoučata, který organizuje Český rozhlas. Žáci tříd 4.A, 4.B, 4.C, 7.A, 8.A a 8.B pro seniory vyráběli krásná vánoční přání. Tato přáníčka předá český rozhlas spolu s malým dárečkem seniorům, kteří budou na Vánoce v domovech bez svých rodin.

Třída 4.B tato přání odvezla do českého rozhlasu. Odměnou jim za to byla prohlídka vysílacího studia při živém vysílání a pro všechny krásný pocit, že i oni udělají někomu jinému velkou radost. Více info o projektu: https://www.facebook.com/147366845331958/posts/2011305232271434/.

Velký dík žákům a také jejich paním učitelkám za pomoc při výrobě přání.

Ivana Šmídová

Předvánční výlet do rodinné firmy (4.B a 4.C)
20.12.2018 korunka.org AKTUALITY


Třídy 4.B a 4.C se na začátku prosince vydaly městskou hromadnou dopravou do Šestajovic, kde se nachází rodinná firma, svíčkárna Rodas. Objednali jsme si program, kdy jsme si každý vyrobili voňavé mýdlo, svíčky a mohli jsme si namíchat pytlíček voňavé koupelové soli. Teď se už jen rozhodnout, komu tyto krásné vánoční dárečky nadělíme. Ten, kdo chtěl dárečků více, mohl si nakoupit další krásné a voňavé výrobky v podnikové prodejně (http://www.rodas.cz/vyrobni-dilny-pro-skoly).

Třídní učitelky Ivana Šmídová a Blanka Dvořáková

"Advent naruby" - třída Montessori v azylovém domě
20.12.2018 korunka.org AKTUALITY


Dnes 20. prosince zavítaly děti ze 3. montessori třídy ZŠ Korunovační do azylového domu v Praze 7, aby předaly místním dětem dárečky, které donesly v rámci projektu "advent naruby". V průběhu prosince vybíraly doma společně s rodiči některou svoji hračku, knížku nebo oblečení, tu pak donesly do třídy a povyprávěly ostatním, co je k tomuto výběru vedlo. Měly velkou radost, když mohly svoje dárky předat dalším dětem.

I.S.

Výsledky voleb do školské rady - zápis volební komise
20.11.2018 korunka.org AKTUALITY


VÝSLEDKY VOLEB DO ŠKOLSKÉ RADY - ZÁPIS VOLEBNÍ KOMISE Z 20.11.2018
Babí léto v pražské ZOO
11.10.2018 korunka.org AKTUALITY

Čtvrtá třída, nová paní učitelka, nové předměty… vlastivěda a přírodověda. Tak se pojďme seznámit a také se třeba dozvědět, o čem bude přírodověda. A kam zajít nejlépe?

Dne 10.9. jsme byli v ZOO Praha společně se 4.C. Měli jsme paní průvodkyni, která nám sdělila plno informací. Prošli jsme celou vrchní část. Můj největší zážitek byl, když přese mě skákali lemuři. V ZOO to bylo bezvadné. Kája P.

Dne 10.9. jsme byli se 4.C v pražské zoologické zahradě. Měli jsme tam hezký výklad od paní průvodkyně. Byl o zajímavostech zvířat, které jsme viděli. Nejvíce se mi líbilo, když jsme byli u lemurů a oni kolem nás běhali. Výlet se mi moc líbil, rád bych tam šel znovu. Oliver

Dne 10.9. jsme byli v ZOO Praha. Byli jsme tam ještě se 4.C. Byla tam s námi paní průvodkyně, která nás provedla horní částí ZOO a povídali jsme si o zvířatech. Nejvíce se mi líbil lemuří pavilón. V ZOO se mi moc líbilo, určitě tam někdy ještě půjdu. Šimon

10.9.jsme byli v pražské ZOO, šla tam třída 4.B a 4.C. Šli jsme pěšky a přes řeku jsme jeli přívozem. Když jsme do ZOO přišli, seznámili jsme se s průvodkyní a ta nás provedla přes horní část ZOO. Mně se nejvíc líbili lemuři, kteří skákali na stromy. Do ZOO se dá chodit pořád. Moc se mi tam líbilo. Hanka

a paní učitelka Ivana Šmídová


Šesťáci se "stmelovali"...
7.10.2018 korunka.org AKTUALITY


Ve dnech 26. až 27.9. měli žáci šestých tříd (6.A, 6.B) možnost zúčastnit se takzvaného stmelovacího kurzu. Důvodem bylo napomoci stmelení žáků, kteří se ze tří tříd na prvním stupni základní školy rozdělili do dvou na stupni druhém. Program zajistili lektoři zájmového sdružení Jules & Jim, se kterými má ZŠ Korunovační dobré zkušenosti, v loňském roce se osvědčili například v programech v rámci selektivní primární prevence, lektoři sdružení školí naše pedagogy.

Žákům šestých tříd byl zajištěn bohatý program, jenž byl založen na různorodých aktivitách. Cílem kurzu bylo to, aby si děti uvědomily, že v jednotě je síla, tudíž je (nejen ve škole) důležité spolupracovat, a to i přes možnou nelibost. V rámci programu se z mého pohledu nejlépe osvědčila aktivita s názvem Akustoidi, při které se třída jako celek musela přesunout na druhou stranu místnosti za určitých pravidel.

Stmelovací kurz jistě odkryl slabé i silné stránky jednotlivých tříd. Troufám si však říci, že jeho prostřednictvím se nakročilo k postupnému stmelení jednotlivých šestých tříd. Zbytek už je však na samotných žácích včetně vyučujících, jelikož každý člen se podílí na klimatu třídy. Stejně jako každý proces, i tento má jistě svůj čas.

Jana Kloučková, třídní učitelka 6.B


INFORMACE ŘEDITELE ŠKOLY - ZRUŠENÍ VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY
27.9.2018 korunka.org AKTUALITY


KE DNI 27. 9. 2018 JSEM Z PRAVOMOCI VYHLAŠOVATELE VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY ZÁKLADNÍ ŠKOLY PRAHA 7, KORUNOVAČNÍ 8, ZRUŠIL VOLBU DO ŠKOLSKÉ RADY VYHLÁŠENOU DNE 10. 9. 2018. VOLBA SE MĚLA KONAT DNE 8. ŘÍJNA 2018.

PODROBNÉ INFORMACE A ZDŮVODNĚNÍ V PŘILOŽENÉM DOKUMENTU.

Zrušení volby do školské radyMgr. Tomáš Komrska, ředitel školy


Montessori program vítá nové prvňáčky
26.9.2018 korunka.org AKTUALITY


Montessori třídám se na naší základní škole ZŠ Korunovační daří. První školní den jsme přivítali další prvňáčky. Už nás je i včetně pedagogů necelá stovka. Program má tři třídy, takže se výuka může ještě více přiblížit zásadám Montessori pedagogiky, kdy se společně učí děti různého věku a starší žáci pomáhají těm mladším. Toho jsme využili hned v prvním týdnu školního roku, kdy děti ze třetí a druhé třídy vysvětlovaly nováčkům zásady bezpečnosti ve škole i mimo ni. Moc děkujeme vedení naší školy za to, že umožnilo vznik tříd s prvky výuky podle Montessori pedagogiky. Velmi si vážíme podpory ze strany naší školy i městské části a budeme rádi, když se na nás přijdete podívat.

Bára

Fotogalerie
V říjnu zahajujeme setkávání předškoláků
24.9.2018 korunka.org AKTUALITY


Ve středu 3.října zahajujeme tradiční setkávání předškoláků. Přehled dalších termínů a podrobné informace najdete v pravém sloupci pod ikonkou "Setkávání předškoláků".


Realizujeme projekt MULTIKULTURNÍ KORUNOVAČNÍ
23.9.2018 korunka.org AKTUALITY


V naší škole je od 1. 5. 2018 do 31. 8. 2020 realizován projekt s názvem "Multikulturní Korunovační", reg. č. CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001168, financovaný z Operačního programu Praha - pól růstu ČR. Projekt je zaměřen na kombinaci následujících témat: personální podpora škol, projektová výuka, vzdělávání a osobnostní rozvoj pedagogických pracovníků škol, komunitní aktivity a podpora inkluzivního prostředí škol. Cílovou skupinou tohoto projektu jsou žáci, pedagogičtí pracovníci a vedoucí pedagogičtí pracovníci základní školy.


Finanační podpora kroužků
18.9.2018 korunka.org AKTUALITY


Vážení rodiče, včera jsme obdrželi od pana starosty MČ Praha 7 Mgr. Jana Čižinského informaci, že Praha 7 získala za druhé místo v soutěži Obec přátelská rodině organizované Ministerstvem práce a sociálních věcí. Díky tomu obdržela dotaci ve výši 1.200.000 Kč, kterou hodlá mimo jiné využít k tomu, aby každé dítě na Praze 7 mělo možnost zapsat se do zájmového kroužku, i když rodinná finanční situace tomu třeba právě nepřeje.

Informace pro rodiče a potvrzení zapsání do kroužku (zapsání do kroužku potvrzujeme v kanceláři školy a zde jsou k dispozici i formuláře s informacemi.

Kroužek plakát

Kroužek text

Kroužek formulářTomáš Komrska

VYHLAŠUJI VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY
10.9.2018 korunka.org AKTUALITY


Vážení rodiče, v přiloženém dokumentu najdete vyhlášení voleb do školské rady ke dni 10.9.2018:

Vyhlášení voleb do školské rady


Návratka, návrh, kandidatura


Souhrné informace k zahájení školního roku
25.8.2018 korunka.org AKTUALITY


Souhrnné informace k zahájení školního roku ZDE


Informace k opravě soklu školní budovy
2.7.2018 korunka.org AKTUALITY


Vážení rodiče,

v průběhu letních prázdnin a měsíce září bude probíhat rekonstrukce soklu školní budovy. Sokl byl již delší dobu v havarijním stavu kvůli stáří omítky a vzlínající vlhkosti obvodového zdiva.

Cílem opravy je nejen opravit omítky, ale i odsolit zdivo do co největší hloubky, aby nová omítka vydržela co nejdéle. Odsolování soklu je časově náročný proces, protože vyžaduje dlouhé technologické přestávky, v průběhu kterých dochází k absorpci soli a vysychání tzv. hladových/ obětovaných omítek. Případná nepřítomnost dělníků na stavbě tedy neznamená nečinnost zhotovitelské firmy, ale technologickou přestávku nutnou pro správné ošetření zdi.

S ohledem na výše uvedené je pravděpodobné, že se rekonstrukce soklu protáhne do září. Věříme, že zrekonstruovaný sokl vylepší vzhled školní budovy i celé ulice, a děláme vše pro to, aby co nejdéle vydržel. Předem vám děkujeme za pochopení.

Pavel Vyhnánek, místostarosta Prahy 7


Do Paříže za poznáním a za zážitky
24.6.2018 korunka.org AKTUALITY


Minulý týden vyjelo třicet šest žáků 2. stupně na poznávací výlet do Paříže. V úterý ráno po noční cestě autobusem nás přivítaly Invalidovna a Eiffelovka nevlídně, poprchávalo a obloha byla zatažená. Někdo se pak rozhodl pro procházku, jiní vyjeli až nahoru, jedna skupina vyšla pěšky do 1. patra. Výhled byl nádherný na všechny strany. Pak nás čekala docela dlouhá procházka, z Trocadéra jsme prošli kolem vítězného oblouku (Arc de Triomphe je vítězný oblouk, který dal postavit Napoleon Bonaparte na paměť svého vítězství v bitvě u Slavkova) a pokračovali po bulváru Avenue des Champs-Élysées, otud do zahrad Louvre (Palais du Louvre, bývalé sídlo francouzských králů) a na ostrov Cité ke katedrále Notre-Dame (gotická římskokatolická katedrála Panny Marie) .

Druhý den jsme začali prohlídkou rozlehlých zahrad královského zámeckého komplexu Versailles, který se nachází necelou hodinu od Paříže. Z Versailles jsme se nechali autobusem odvést pod Montmartre (v překladu: Hora mučedníků, kopec v Paříži a historická čtvrť), vyšli jsme k bazilize Sacre Coeur (bazilika Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, římskokatolický farní kostel, postavený v 19. a 20.stol.), pokračovali uličkami Mntmartre ke slavné kankánové tančírně Moulin Rouge. Pak nákup v "Cerefouru" a do hotelu.

Třetí den jsme začali ve čtvrti mrakodrapů La Défence (obchodní čtvrt, supemoderní stavby a mrakodrapy), kterou jsme prošli a zastavili se u novodobého vítězného oblouku z roku 1989 ( La Grande Arche, se nazýval Chantecoq neboli Kohoutí zpěv). Odtud metrem do galerie Louvre, kde nás zajímala především Mona Lisa, kterou jsme prostě museli vidět. Skupina osmi kluků se v La Défence oddělila a jela ke slavnému stadionu fotbalového klubu Paris Saint-Germain. Ten jsme viděli díky probíhající rekonstrukci bohužel jen zvenku. Všichni jsme se zase sešli na nábřeží Seiny. Kdo chtěl, absolvoval plavbu lodí centrem Paříže po Seině. Potom už jenom poslední nákup a noční cesta domů. Všichni jsme si výlet náležitě užili, celou dobu byla nálada výborná, při zpáteční cestě jsme už plánovali další cestu za hranice všedních dnů. Cestovní kanceláři Vega Tour děkujeme za skvělou cestu.

Cestu popsal a vyfotil Tomáš KomrskaFotogalerie


LETNÍ DVORKOVÁ SLAVNOST DVŮR DOKOŘÁN
14.6.2018 korunka.org AKTUALITY


Zveme všechny děti, rodiče, pedagogy a zaměstnance školy na tradiční dvorkovou slavnost, a to ve středu 27.6.2018 od 16-19 hodin na školním dvoře. Dvorková slavnost je chvílí rozloučení se školním rokem, společných setkání, posezení v sousedské kavárně. Děti i dospělé jistě potěší doprovodný program, například workshop jízdy na longboardu, vystoupení divadelního kroužku, malování na obličej a další. Jako dobrovolné vstupné uvítáme něco dobrého na společný stůl:)
Těšíme se na Vás!

Za Spolek Korunka Hanka Šišková , předsedkyně


Charitativní bazar na Korunce
12.6.2018 korunka.org AKTUALITY


Dubnový bazar na naší škole proběhl úspěšně. Navzdory menší účasti, která byla dána prodlouženým víkendem a odjezdem mnoha možných návštěvníků bazaru mimo Prahu, se vyšplhal výtěžek bazaru na 60.000Kč.

Opět proběhla tichá aukce, odměny od více než padesátky našich sponzorů potěšily mnoho návštěvníků, bazar nabízel ke koupi velké množství oblečení, hraček, knih a dalších předmětů, kavárna lákala mnoha skvělými dobrotami. Novým prvkem byla letos recesistická aukce Jakuba Koháka, který je již tradičně naším hostem. Bazar byl zpestřen například dogdancingem (Psí akademie Dance and Jump), virtuální realitou (DDM), zvířecím koutkem a malováním na obličej.

Na bazar jsme pozvali více než 20 sociálně slabých rodin z Prahy 7, které si zdarma vybraly oblečení a další potřebné věci. Zbylé oblečení si již částečně přebrala MČ Praha 7 a poskytla je dalším potřebným z naší městské části, zbytek věcí bude věnován charitativním organizacím.

Bazar se odehrál pod záštitou starosty MČ Praha 7 Jana Čižinského. Výtěžek bazaru bude věnován na doučování dětí s výukovým handicapem a na další aktivity Spolku Korunka ve prospěch dětí z naší školy. Děkujeme všem, kteří tradiční jarní charitativní bazar na Korunce podpořili, ať už organizačně či sponzorsky, pomocí při jeho přípravě, darováním předmětů či návštěvou bazaru samotného.

Těšíme se opět na setkání na příštím ročníku charitativního bazaru na jaře 2019!Za Spolek Korunka Hanka Šišková (předsedkyně)

Setkání, schůzky rodičů v týdnu od 4.6.2018
1.6.2018 korunka.org AKTUALITY


V úterý 5.6. od 17 hodin SETKÁNÍ NEFORMÁLNÍCH ZÁSTUPCŮ TŘÍD S ŘEDITELEM ŠKOLY II. - jídelna.

Ve středu 6.6.2018 Setkání předškoláků 16 - 18 hod. a schůzka s p. učitelkami budoucích 1. tříd je 16.15 hod., děti převezmeme do 18 hod. Setkání dětí je i pro Monte, ale rodiče monte schůzku nemají (viz další text)

V úterý 12.6.2018 Členská schůze spolku rodičů Montessori v aule:

Pro rodiče současné 1. a 2. třídy od 17 hod. - UČAST NUTNÁ - HLASOVÁNÍ

Pro nové členy rodičů spolku Monte. z budoucí 1. třídy v út. 12.6. od 18 hod. - UČAST NUTNÁ - HLASOVÁNÍ

BAREVNÉ VELIKONOČNÍ DNY NA KORUNCE
1.4.2018 korunka.org AKTUALITY


Jaro máme tady a barvičkami to u nás na Korunce úplně svítilo. Školní družinka, učitelé prvního stupně, další pedagogové, pan ředitel, paní zástupkyně, ale převážně děti si barevné dny náramně užívali. Každý den jsme zvolili jinou barvu kraslic. V pondělí byla červená a vypadalo to na Korunce, jako kdyby nám dozrály sladké jahody. Úterý byla zelená a vypadali jsme jako zelená travička. Ve středu zalila školu žlutá a zářili jsme všichni jako sluníčka. Paní hospodářka a naše paní kuchařky, kterým to moc slušelo, připravily barevné dobroty, např. rajskou omáčku, zelené fazolky a rýži na kari. Všichni jsme si to moc užili, ale to hlavní je teprve před námi. Velikonoční prázdniny, Boží hod velikonoční a nádherné svátky jara. Všem velké poděkování a těšíme se na příště.

Bc. Dáša Mikešová

HLEDÁ SE STUDENTSKÝ STAROSTA PRAHY 7
14.3.2018 korunka.org AKTUALITY

Chceš se stát prvním Studentským starostou / starostkou Prahy 7? Studentské zastupitelstvo Prahy 7 ve spolupráci s Městskou částí Praha 7 připravilo unikátní projekt, jehož výsledkem bude volba historicky studentského prvního starosty/ první starostky Prahy 7.

Koho hledáme?

V prvé řadě potřebujeme kandidáty – studenty či studentky posledních dvou ročníků základních škol nebo středoškoláky, kteří bydlí nebo studují na území Prahy 7. Předpokládáme, že se kandidáti zajímají o dění v Praze 7 a současně by chtěli pozitivně ovlivňovat život mladých lidí v naší čtvrti. Studentský starosta se v ideálním případě stane jakýmsi mluvčím mladé generace z Prahy 7. Může diskutovat s vedením Prahy 7 o problémech, přinášet vlastní návrhy a doporučovat řešení v záležitostech, které se týkají života mladých lidí v rámci naší komunity. Studentský starosta či starostka se stane leaderem již fungujícího dobrovolného sdružení – Studentského zastupitelstva Prahy 7.

INFORMACE na webu Prahy 7

INFORMACE na Facebooku


Zapište si do diáře: Jarní charitativní BAZAR na Korunce
9.3.2018 korunka.org AKTUALITY


O víkendu 28. - 29. dubna 2018 (So 10.00-17.00, Ne 10.00-15.00) pořádá Spolek Korunka v prostorách ZŠ Korunovační již 4. ročník charitativního BAZARU.

Pokud máte doma cokoliv, co by ještě mohlo posloužit, například čisté a nepoškozené oblečení, sportovní vybavení, knihy, hračky, kuchyňské vybavení a další kvalitní a nepoškozené předměty, můžete je přinést od úterý 20.03.2018 na vrátnici školy s označemí BAZAR.

Na BAZARU na vás kromě velevýhodných nákupů čeká občerstvení ve vyhlášené bazarové kavárně, dětský koutek a zajímavý program. Díky slosovatelným vstupenkám můžete získat hodnotné ceny od našich sponzorů a vydražit skvělé předměty i zážitky v tiché aukci.

Výtěžek z BAZARU věnujeme na podporu doučování dětí s výukovým handicapem a další aktivity ve prospěch dětí ze ZŠ Korunovační.

Oblečení a předměty, které se během bazaru neprodají, budou ve spolupráci s MČ Praha 7 věnovány sociálně slabým rodinám a seniorům. Charitativní BAZAR se i tento rok koná pod záštitou starosty městské části Praha 7. Děkujeme za podporu.

S případnými dotazy se obracejte na paní L. Kýhosovou, tel. 775 768 007.

Poděkování Spolku Korunka za dar
22.1.2018 korunka.org AKTUALITY


Děkujeme Spolku Korunka za krásný dar, tedy přesněji za hromadu krásných dárků pro děti. Ty převzaly začátkem ledna od zástupkyň spolku přes 260 předmětů, např. sady knížek pro čtení ve třídách (Prevítovi, Johana s nosem nahoru, Kronika města Kocourkova a mnohé další), dále pomůcky pro doučování českého jazyka a matematiky, ale také kompletní edici Dějin světa v 6ti svazcích nebo vědecké kalkulačky. Spolek daroval škole také čtyři velké dřevěné květináče na zahradu jako základ pro zelenou učebnu. Celková cena daru je 60.107,- Kč.


Starší články