Mikuláš přišel k nám a byl hodný...
6.12.2011 korunka@news AKTUALITY
Tradičně deváťáci se ujali na krátkou chvilku role andělů a čertů, Patrik moudře a hlubokým hlasem v rouše Sv Mikuláše kázal hodným i zlobivým. Všichni si trochu oddychli, když viděli, že čerti nejsou letos nějak extrémě rozdivočelí, že nehodlají nikoho odnést v pytli s sebou... Mikuláš ve škole se prostě povedl. Děkujeme celé deváté třídě a nezapomeňte si prohlédnout fotogalerii. V detailu článku najdete hodnocení samotných aktérů - deváťáků, kteří Mikuláše pro děti připravili.

Fotogalerie

Ještě jednou Mikuláš - očima žáků 9. třídy Jako každý rok se žáci 9. třídy na jedno dopoledne stali anděly, čerty a také ze svého středu vybrali Mikuláše. Společně navštívili mladší spolužáky. Tuto akci jsem využila v hodině českého jazyka - slohu. Probíráme právě popis, a tak žáci dostali za úkol stručně popsat, jak vše probíhalo. Zde je několik výňatků z jejich prací. T. Dubská

Lucka: "Celý druhý stupeň se těším na jednu akci - Mikuláš ve škole. Letos jsem se konečně dočkala. Ovšem, nebylo to takové skvělé, jak mi vždy z pohledu dítěte připadalo. Příprava začala asi měsíc předem, kdy jsme se ve třídě dohadovali, jak to bude vypadat, kdo bude čert a kdo zas anděl a hlavně, který šťastlivec bude Mikuláš. …. Vždy mi přišlo, jaké je to lehké a snadné. Ale letošní Mikuláš mě přesvědčil o tom, že není bez starostí vytvořit hezkého Mikuláše. Více času se tráví přípravami a úklidem, než užíváním si."

David: " … Andělé cinkali zvonky a my čerti řetězy. Děti se bály a některé se i schovávaly. Tak jsme je pomalovali a andělé jim dali bonbony. … Ale minulý rok byl Mikuláš lepší, protože čerti nás mohli vytahovat ven ze třídy. "

Nikola: " 5.12. 2011 jsem se proplížila do školy, protože jsem měla s sebou věci na převlečení za anděla. Se zvoněním na první hodinu jsme začali s přípravami. Vytahovali jsme kostýmy, česali jsme se, líčili a převlékali. Chránili jsme naše překvapení před zvědavými spolužáky z nižších ročníků. Didi mi udělala krásný účes a s pomocí holek mě nalíčila. Díky ní mi to moc slušelo. … Některé třídy se před námi zamykaly a jiné děti se schovávaly za učitelkami. Někdy se čertům podařilo bušit na dveře tříd, v kterých nikdo nebyl. ..."

Adam: "Na naší škole dopadl Mikuláš bez sebemenších problémů ( až na to, že se nám podařilo vyděsit celou první třídu a čerti vyváděli jak šílení). … Až mi kostým o velké přestávce přišel ( díky, tati ) a já si ho oblékl ( což byla fuška a ještě větší ho vůbec sundat), rychle jsem se připravil a nasadil si křídla ( byl jsem totiž anděl), vzal si s sebou pytlík sladkostí a vyrazil se zbytkem třídy."

Valentýna: " Náš Mikuláš se podle kantorů vydařil. Bylo to celkem rychlé, naše příprava však byla zdlouhavá, zejména pro holky. Líčení, úprava vlasů, převlékání se do nejrůznějších kostýmů. Děti se bály, avšak netrvalo to dlouho, než jsme došli do 3. třídy. Tam už z nás děti strach neměly. ..."

Diana: "... Do dalších tříd už jsme šli s klidem, šlo to jako po másle. V jedné třídě jsem viděla, že jeden chlapeček se tak bál, že se schoval mezi dvě skříňky. Ve třídách nám recitovali různé básničky a zpívali písničky, v jedné třídě dokonce tancovali. ..."

Patrik: " … kantoři byli nadšení i děti byly spokojené. Doufám, že i příští rok se povede, i když tu už nebudeme."


... zpět na předchozí stranu