MUSEUM KARLA ZEMANA
13.2.2015 korunka@news ŠKOLNÍ DRUŽINA

V ÚTERÝ 10.2. VYCHOVATELKY ELENA, TEREZA A VERONIKA S DRUŽINOVÝMI DĚTMI NAVŠTÍVILY MUSEUM KARLA ZEMANA NA PRAŽSKÉ KAMPĚ. SPOLEČNĚ JSME SI PROHLÉDLI AUTENTICKÉ KULISY Z NATÁČENÍ JEHO SLAVNÝCH FILMŮ. K VELKÉMU NADŠENÍ DĚTÍ, NĚKTERÝCH EXPONÁTŮ SE LZE DOTKNOUT, ZATOČIT JIMI, VYLÉZT NA NĚ, ZKRÁTKA JE POUŽÍT A STÁT SE NAKRÁTKO HRDINOU NĚKTERÉHO Z PŘÍBĚHŮ, KTERÉ KAREL ZEMAN DOKÁZAL TAK PŮSOBIVĚ VYPRÁVĚT NA FILMOVÉM PLÁTNĚ. VELKÝ ÚSPĚCH MĚLO ZEJMÉNA LÉTAJÍCÍ KOLO.

SOUČÁSTÍ PROGRAMU BYLA I VÝTVARNÁ DÍLNA A POZNÁVACÍ STOPOVACÍ HRA PODLE KRESLENÉ MAPY, PŘI KTERÉ KAŽDÝ NA KONCI NAŠEL SVÉHO TRILOBITA - SÁDROVOU KOPII ZKAMENĚLINY DÁVNÉHO ŽIVOČICHA, KTEROU SI DĚTI ODNSELY JAKO ODMĚNU ZA SPLNĚNÍ ÚKOLŮ.

MOC SE NÁM V MUSEU LÍBILO A CHYSTÁME DALŠÍ NÁVŠTĚVU, ABY SE DOSTALO NA VŠECHNY ZÁJEMCE.

Dokončení článku v detailu.


Karel Zeman je jeden z nejvýznamnějších českých režisérů, scenáristů a výtvarníků. Natočil řadu krátkých, středometrážních i celovečerních filmů. Nejslavnějšími jsou Cesta do pravěku, Vynález zkázy či Baron Prášil. Karel Zeman proslavil českou kinematografii 20. století po celém světě a za své dílo získal řadu cen a uznání na prestižních filmových festivalech. Ve své době jej obdivovaly osobnosti jako Pablo Picasso, Charlie Chaplin nebo Salvádor Dalí. Jeho filmová tvorba je dodnes vysoce ceněna a postupy, které využíval, jsou vyučovány na filmových školách po celém světě. Estetika Zemanovy tvorby ovlivnila celou řadu světových filmařů, například režiséra, výtvarníka a člena skupiny Monty Python Terryho Gilliama nebo režiséra Tima Burtona.

Obrázky Tereza BLAŽKOVÁ + Veronika KUBÁNKOVÁ

Napsala ELA MASARYKOVÁ

Fotogalerie
... zpět na předchozí stranu